WhatsApp ve Google Sosyal Medya Mıdır?

WhatsApp ve Google Sosyal Medya Mıdır?

Sosyal medya ve dijital pazarlama hizmetleri üzerinden video paylaşılması, yayınlanması işlemlerine sosyal medya denilmektedir. Sosyal medya ve dijital pazarlama bu bakımdan büyük öneme sahiptir. Psikolog, doktor, avukat, üretici kısacası herkes tarafından aktif şekilde videolar paylaşılan, görsellerin yer aldığı ve yayınlandığı uygulamalara sosyal medya denilir. Dijital pazarlama ve sosyal medya her alanda büyük öneme sahip durumdadır. Dünyanın en popüler sosyal medya ağları değişmiş olup zaman geçtikçe değişmeye de devam edecektir. Eski sosyal ağlar yok olarak popüler olanlar gelişmeye devam edecektir. Akıllı cihazların hızlıca artmasıyla internet teknolojisi de gelişmiş olup sosyal paylaşım ağları artış göstermiştir. Sosyal medya uygulamaları nelerdir Google sosyal medya uygulaması mıdır sorusuna evet cevabını verebiliriz. Hem dünyada hem ülkemizde yüksek kullanıcı sayısına ulaşan sosyal medya uygulamalarının sayısı da hızla artmaktadır.

Sosyal Medya Hesapları Ne İşe Yarar?

Sosyal medya uygulamalarına sahip olduğunuz an yeni arkadaşlar edinmek, eski arkadaşlarınızla görüşmek, tanıdıklarınıza ulaşmak için, arkadaşlarınızın hayatından haberdar olmak ve kendi hayatınızla ilgili bilgileri takipçilerinize vermek için sosyal medya uygulamaları kullanılmaktadır. Yaşamını merak ettiğiniz ünlüleri sosyal medya uygulamaları sayesinde rahatlıkla takip edebilirsiniz. Platformlara üyeyseniz istediğiniz herkesi kolaylıkla takip edebilirsiniz. Çeşitli uygulamalar avantajlarıyla her zaman elimizin altında bulunarak kolaylıkla kullanılabilir. Sosyal medyanın günümüzde ki en büyük amacı eğlenceli ve keyifli vakit geçirmektir. Tüm sosyal medya uygulamaları sayesinde hemen hemen her telefonda olan uygulamalar sayesinde eğlenceli vakit geçirmek de mümkün hale gelecektir. En çok Whatsapp, Google, Instagram en çok tercih edilen sosyal medya uygulamalarındandır. Yazışmak, durum paylaşmak, video çekmek gibi uygulamalar sayesinde kolay yöntemlerle çözüme kavuşturulmaktadır. Telefonlarımız her an elimizde olup sık kullanılmaktadır.

Görüntülü Konuşma Uygulamaları Nelerdir?

Özellikle de Whatsapp görüntülü konuşma ve yazışma konusunda en sık talep gören uygulama olurken İnstagram resim, video, boomerang, durum gibi özelliklerden dolayı da oldukça ilgiye sahiptir. Whatsapp sosyal medya uygulaması görüntülü konuşmaya da imkan vermektedir. Yetişkin ve gençlerin kullandığı bu uygulamaları kendine bağlayan alanlarda aktif ve hareketli olmak sizlere farklı şeyler kazandırmaktadır. IOS ve Android işletim sistemine sahip telefonları olan herkes yaşları fark etmeksizin uygulamalardan yararlanabilir ve keyifli zaman geçirebilir.

Whatsapp ve Google Uygulamalarının Özellikleri

Whatsapp dünya genelinde ki popüler anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Whatsapp sosyal medya mıdır sorusuna evet cevabını verebiliriz. Mesaj göndermek ev almak için internet bağlantınız veya veri planlarınızı kullanan çapraz platform uygulamasıdır. Whatsapp sayesinde fotoğraf, metin, seli ve video mesajlar oluşturabilir, gruplar veya bireylere kolaylıkla iletebilirsiniz. Whatsapp küresel ölçekte bağlantı kurmayı ve etkileşimi sağlar. İnsanların birbiriyle bilgiyi ve çeşitli içerikler paylaşmasını sağlayan dijital uygulamadır.

İnternet tabanlı hizmetleri olan Google çevrimiçi bilgi dağıtımı, internet araması, reklam teknolojileri gibi yatırımları bir arada yapan teknoloji şirketidir. Google e-postayı sağlaması, mesajlaşmaya imkan vermesi, fotoğraf paylaşmak için Google Photos ve Gmail gibi servislere sahiptir. Google web firmanın en yaygın ve popüler hizmetidir. Google arama motoru olup içerik üretmemektedir. Paylaşım yapmayan Google uygulaması iletişim aracı olmaktan ziyade istenen bilgilere ulaşmanızı sağlar. Google arama motoru insanların fikirlerini, düşüncelerini, görsel ve işitsel materyallerini paylaştığı platformlardan biri değildir. İnternet üzerinden bilgiyi almayı sağlayan Google milyonlarca siteyi taratıp ilgili sonuçları ekranlara taşımaktadır. Whatsapp uygulaması kullanıcıların ortak ilgi alanları, bilgi alışverişleri, aktiviteleri konularında birbiriyle bağlantı kurarak sosyalleşmesini sağlamaktadır. İçerikler kullanıcıların kendisi tarafından oluşturularak paylaşılmaktadır. Ayırdığınız reklam bütçeleriyle doğru hedef kitlesine ulaşan sosyal medya uygulamaları anında güncelleme yapabilmeye imkan tanımasıyla da popülerdir.