SMM Panel Nasıl Kurulur? SMM Panel Satın Al

SMM Panel Nasıl Kurulur? SMM Panel Satın Al

SMM Panel kurmak için ilk olarak SMM Panel yazılımı ihtiyacı bulunmaktadır. Ancak sıfırdan bir yazılım yazdırarak yüksek meblağlar ödememeniz adına sizlere önceden hazırlanmış olarak satışa sunduğumuz SMM Panel yazılımını inceleyebilirsiniz.

SMM Panel kurmak için Child Panel yazılımımızı satın almanız gerekmektedir. Satın aldıktan sonra sitenize ait kurulumu gerçekleştirip sizlere öyle teslim ediyoruz. Sizlere geriye sadece ürünlerin ve servislerin çekim işlemini gerçekleştirip fiyat belirleme işlemi kalmış oluyor.


SMM Nedir?

SMM, kısaltılmış olarak açılımı ile beraber Social Media Marketing kelimelerinden yani bunun anlamı olarak Sosyal Medya Pazarlama veya Pazarlamacılığı adı olarak tanıtılmaktadır.

Bu sektör, Türkiye’de takipçi satışı hizmeti sunan diğer Instagram sitelerinden ve çoğu forum sitelerindeki ilanlardan farklı olmaktadır. Bu hizmeti genellikle bireyler veya şirketler özel olarak sizlere sunmaktadır.

SMM bir markanın değerine katkı sağlamak ve müşteri erişimine pozitif katkı sağlamak amacı ile sizlerin yardımcısı olan sosyal medya işlerini kapsamaktadır.


SMM Panel Nedir?

Dünya üzerinde bulunan tüm SMM Paneller, beğeni, takipçi ve izlenme gibi servislerin toplu olarak satışını sağladıklarından dolayı diğer takipçi sitelerine kıyasla daha uygun ücretlerle hizmet sunabilmektedirler. Diğer paneller ile kıyaslama yapıldığında mali açıdan daha uygundur. SMM Paneller hakkında söylemek gerekirse gerçek hayatta yer alan toptancı işiyle uğraşanlara benzetebiliriz.

Bu yalnızca Instagram’da etkili değildir, Facebook, Twitter, YouTube ve kullandığınız neredeyse tüm sosyal mecralara ait imkânlar sunarlar.

Ayrıca, SMM Panellerde sanal toptancılar ve diğer SMM Panelleri için ana bayi ana dağıtıcı pozisyonunda hizmet verirler.  Bunun sebebi ise toptan alım her zaman sizlere daha uygun fiyatlarla yani maliyetle gelmektedir.

Sanal toptancı olarak benzettiğimiz kesim daha avantajlı olmaktadır çünkü diğer panellerin kullanıcı toplamasına ihtiyaç duymadan satış yapabilirler. Böylelikle, diğer panele sahip olan bireyler ciddi avantajlı olurlar. Instagram paneline sahip olan bireyler, SMM Panel vasıtası ile hizmet sunduklarını bildirmezler. Çünkü söyledikleri halde bireylerin hizmetlerini kendilerinden almak yerine daha ucuz olan panelleri tercih edeceklerini düşünürler. Bazılarında bakiye yükleme sınırı 10 TL, bazılarında ise 20 TL olmaktadır.

Özetleyecek olursak SMM Panel uygun fiyatlarla instagram takipçi satın alma, instagram beğeni satın alma gibi başlıklarda internetten toptancı olarak görev yapan internet siteleri olarak tanımlayabiliriz.


SMM Panel Kurmak İstiyorum, SMM Panel Nasıl Kurabilirim?

Eğer sizlerde diğer bireyler gibi sosyal medya işleri ile uğraşıyorsanız ve bir SMM Panel kurmak için karar verdiyseniz bu yazı sizlere yol gösterecektir. Dolayısıyla, basit bir şekilde panel sahibi olabileceksiniz. Aşağıda panele sahip olabilmeniz için gerekli adımları sizlere anlatıyoruz:

İlk olarak yapmanız gereken işlem https://filemedya.com/ adresine giderek “Kayıt Ol” butonuna tıklayarak kayıt olmaktır.

Daha sonra siteye üye olup giriş sağladıktan sonra yukarıdaki bakiye ekleme kısmından panel ücreti olan 270 TL bakiye yükleme işlemini gerçekleştiriyoruz.

Bakiye yükledikten sonra alt kısımda “Smm Panel Kirala” butonuna tıklıyoruz.

Domain kısmına satın almış olduğunuz alan adını giriyoruz. Daha sonra para birimi ve admin kullanıcı adı ile şifre gibi bilgileri de dolduruyoruz.

Ardından siparişi onayla butonuna tıklıyoruz ve arkadaşlarımız panelinizi hazırlamaya başlıyorlar. 

Paneliniz hazırlandıktan sonra sizlere teslimatı ve gerekli bilgiler sunulacaktır.


API Nedir?

SMM Panellerde yer alan API; İngilizce olarak Application Programming Interface kelimelerinin kısaltmalarından oluşur. API’nin anlamı ise programlar arasındaki iletişime sağlayan arayüz olarak kabul edilmektedir.

Bireyler, API vasıtasıyla aracılık sağladıkları diğer bir API panellerinden otomatik  bir şekilde sipariş oluşturarak, API vasıtası ile verdikleri siparişlerin durumunun kontrolünü sağlayabilir, güncelleme ya da bakiye görüntüleme gibi işlemleri sağlayabilirler.

Müşterini size ait SMM Panel internet sitesine giriş sağlıyor ve X servisinden 2000 adet instagram takipçi siparişi oluşturuyor. Bu sipariş sistemin arka planında API vasıtası ile aracılık etmiş olduğunuz A sitesindeki A servisinin bağlı bulunduğu API adresine iletimi sağlanıyor ve o A servisi üzerinden API sitesi siparişi tamamlayarak, geri dönüşünü sizin panelinize cronlar aracılığı ile yapıyor. Böylece sizin panelinizde sipariş tamamlandı olarak görünmektedir. Müşteri böylece sizin sitenizden takipçi aldığını düşünmektedir ve ücreti sizin sitenize ödemektedir. Ancak, asıl iş aracılık yaptığınız internet sitesi üzerinden sağlanıyor.


SMM Panel ile Nasıl Para Kazanabilirim?

SMM Panelleri vasıtasıyla aslında düşündüğünüz tüm işlerle çok basit bir şekilde para kazanabilirsiniz.

Bir SMM Paneline sahip olarak, kiralayarak sunduğunuz hizmetleri çeşitli forum sitelerinde tanıtarak, sosyal medya reklamları ile ya da Google AdWords ile reklamlar yayınlayarak basit bir şekilde para kazarak gelir elde edebilirsiniz. Bahsettiğimiz işlemler kabataslaktır. Örneğin az önce sosyal medya reklamlarından bahsettik. Bu cümleyi daha anlaşılır bir hale getirirsek yüksek takipçiye sahip fenomen hesaplardan hikaye yani story gibi reklamları satın alarak sitenizin reklamını yapmaya başlayabilirsiniz. Bu işlemler daha önce test edilmiş ve başarılı sonuçlar elde edilmiştir.

Daha fazla

WhatsApp ve Google Sosyal Medya Mıdır?

WhatsApp ve Google Sosyal Medya Mıdır?

Sosyal medya ve dijital pazarlama hizmetleri üzerinden video paylaşılması, yayınlanması işlemlerine sosyal medya denilmektedir. Sosyal medya ve dijital pazarlama bu bakımdan büyük öneme sahiptir. Psikolog, doktor, avukat, üretici kısacası herkes tarafından aktif şekilde videolar paylaşılan, görsellerin yer aldığı ve yayınlandığı uygulamalara sosyal medya denilir. Dijital pazarlama ve sosyal medya her alanda büyük öneme sahip durumdadır. Dünyanın en popüler sosyal medya ağları değişmiş olup zaman geçtikçe değişmeye de devam edecektir. Eski sosyal ağlar yok olarak popüler olanlar gelişmeye devam edecektir. Akıllı cihazların hızlıca artmasıyla internet teknolojisi de gelişmiş olup sosyal paylaşım ağları artış göstermiştir. Sosyal medya uygulamaları nelerdir Google sosyal medya uygulaması mıdır sorusuna evet cevabını verebiliriz. Hem dünyada hem ülkemizde yüksek kullanıcı sayısına ulaşan sosyal medya uygulamalarının sayısı da hızla artmaktadır.

Sosyal Medya Hesapları Ne İşe Yarar?

Sosyal medya uygulamalarına sahip olduğunuz an yeni arkadaşlar edinmek, eski arkadaşlarınızla görüşmek, tanıdıklarınıza ulaşmak için, arkadaşlarınızın hayatından haberdar olmak ve kendi hayatınızla ilgili bilgileri takipçilerinize vermek için sosyal medya uygulamaları kullanılmaktadır. Yaşamını merak ettiğiniz ünlüleri sosyal medya uygulamaları sayesinde rahatlıkla takip edebilirsiniz. Platformlara üyeyseniz istediğiniz herkesi kolaylıkla takip edebilirsiniz. Çeşitli uygulamalar avantajlarıyla her zaman elimizin altında bulunarak kolaylıkla kullanılabilir. Sosyal medyanın günümüzde ki en büyük amacı eğlenceli ve keyifli vakit geçirmektir. Tüm sosyal medya uygulamaları sayesinde hemen hemen her telefonda olan uygulamalar sayesinde eğlenceli vakit geçirmek de mümkün hale gelecektir. En çok Whatsapp, Google, Instagram en çok tercih edilen sosyal medya uygulamalarındandır. Yazışmak, durum paylaşmak, video çekmek gibi uygulamalar sayesinde kolay yöntemlerle çözüme kavuşturulmaktadır. Telefonlarımız her an elimizde olup sık kullanılmaktadır.

Görüntülü Konuşma Uygulamaları Nelerdir?

Özellikle de Whatsapp görüntülü konuşma ve yazışma konusunda en sık talep gören uygulama olurken İnstagram resim, video, boomerang, durum gibi özelliklerden dolayı da oldukça ilgiye sahiptir. Whatsapp sosyal medya uygulaması görüntülü konuşmaya da imkan vermektedir. Yetişkin ve gençlerin kullandığı bu uygulamaları kendine bağlayan alanlarda aktif ve hareketli olmak sizlere farklı şeyler kazandırmaktadır. IOS ve Android işletim sistemine sahip telefonları olan herkes yaşları fark etmeksizin uygulamalardan yararlanabilir ve keyifli zaman geçirebilir.

Whatsapp ve Google Uygulamalarının Özellikleri

Whatsapp dünya genelinde ki popüler anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Whatsapp sosyal medya mıdır sorusuna evet cevabını verebiliriz. Mesaj göndermek ev almak için internet bağlantınız veya veri planlarınızı kullanan çapraz platform uygulamasıdır. Whatsapp sayesinde fotoğraf, metin, seli ve video mesajlar oluşturabilir, gruplar veya bireylere kolaylıkla iletebilirsiniz. Whatsapp küresel ölçekte bağlantı kurmayı ve etkileşimi sağlar. İnsanların birbiriyle bilgiyi ve çeşitli içerikler paylaşmasını sağlayan dijital uygulamadır.

İnternet tabanlı hizmetleri olan Google çevrimiçi bilgi dağıtımı, internet araması, reklam teknolojileri gibi yatırımları bir arada yapan teknoloji şirketidir. Google e-postayı sağlaması, mesajlaşmaya imkan vermesi, fotoğraf paylaşmak için Google Photos ve Gmail gibi servislere sahiptir. Google web firmanın en yaygın ve popüler hizmetidir. Google arama motoru olup içerik üretmemektedir. Paylaşım yapmayan Google uygulaması iletişim aracı olmaktan ziyade istenen bilgilere ulaşmanızı sağlar. Google arama motoru insanların fikirlerini, düşüncelerini, görsel ve işitsel materyallerini paylaştığı platformlardan biri değildir. İnternet üzerinden bilgiyi almayı sağlayan Google milyonlarca siteyi taratıp ilgili sonuçları ekranlara taşımaktadır. Whatsapp uygulaması kullanıcıların ortak ilgi alanları, bilgi alışverişleri, aktiviteleri konularında birbiriyle bağlantı kurarak sosyalleşmesini sağlamaktadır. İçerikler kullanıcıların kendisi tarafından oluşturularak paylaşılmaktadır. Ayırdığınız reklam bütçeleriyle doğru hedef kitlesine ulaşan sosyal medya uygulamaları anında güncelleme yapabilmeye imkan tanımasıyla da popülerdir.

Daha fazla

Sosyal Medya ve Geleceğin Mesleği

Sosyal Medya ve Geleceğin Mesleği

Teknolojinin günden güne gelişmesiyle sosyal medya uygulamalarına olan ilgi de artmaktadır. Sosyal medya uzmanları isim ve marka bilinirliğini artırmak, pazarlama işlemlerini geliştirmekle sorumlu kişilere verilen addır. Sosyal medya uzmanı satışları artırmak için strateji planlaması, izlenmesi ve uygulanması gibi işlemlere sahiptir. Sosyal medya uzmanının görev tanımı sorumluluklarına göre değişmektedir. Markaların isteklerine göre sosyal medya uzmanının görevleri de kendi aralarında ayrılacaktır. Sosyal medya uzmanlığı geleceğin meslekleri arasında yer almakta olup geleceğin de meslekleri arasında sayılmaktadır. Sosyal medya uzmanlarının görevleri şu şekilde sıralanabilir:

İçeriklerin günlük oluşturularak düzenlenmesi, video ve resimlerin eklenmesi,

Sürekli takip halinde olunması, paylaşıma veya ürünlere gelecek olumsuz eleştiriler, şikayetler için ulaşılabilir olmalı,

Kıyaslama, araştırma ve hedef kitle kimliklerinin analizinin yapılması, kitle kimliklerinin şekillenmesiyle sosyal medya stratejilerinin oluşturularak uygulanması,

Gerektiği halde düzeltmeler yapabilmesi,

Marka isimlerini yöneterek promosyonları düzenlemek, sosyal medya hesaplarına erişimi artırmak,

Kriz yönetimini iyi şekilde sağlamak

Sosyal Medyanın Özellikleri Nelerdir?

Sosyal medya uygulamaları katılımcı olması ve paylaşıma izin vermesiyle her dönem sıklıkla tercih edilmektedir. İnternet kullanıcısı olan bireyler internetten bilgi ve haberleri sorunsuz şekilde alabilmektedir. Sosyal medya uzmanı etkili çalışmalarıyla kısa sürede başarılı olabilmektedir. Sosyal medya uygulamaları ulaşılabilir olup internet bağlantısı olan kişiler kolaylıkla sosyal medyada ki gelişmeleri takip edebilmektedir. Sosyal medya analiz edilebilir olup aynı zamanda iletişim kaynağı halindedir. Kullanıcılar da birbiriyle iletişim kurabilir.

Nasıl Sosyal Medya Uzmanı Olunur?

Sosyal medya meslekleri arasında yer alan uzman olabilmek için üniversitelerde belli bir bölüm yoktur. Üniversitelerin reklam, pazarlama, işletme gibi bölümlerinden mezun olan kişiler sosyal medya uzmanı olabilir. Belli bir sertifika sahibi olan kişiler sosyal medya alanında uzman eğitimler verebilir. İletişim fakültelerinde yer alan Yeni medya bölümleri 4 senelik eğitimler sunmaktadır. Vakıf üniversitelerinde yer alan bölüm zamanla devlet üniversitelerinde de yer alacaktır. Sosyal medya danışmanlığı adı altında eğitimler verilmektedir.

Sosyal Medya Uzmanı Nasıl Olmalı?

Geleceğin meslekleri arasında yer alan sosyal medya danışmanlığı ve uzmanlığı raporlama, analiz yeteneği, ölçümleme yeteneğine sahip olmalıdır. İçerikler belli analizlerle analiz edilmeli, sonraki adımlar verilere göre atılmalıdır. Uzmanların internet sitesi düzenlemesi ve tasarımları hakkında yeterli tecrübe ve bilgiye sahip olması beklenmektedir. Sosyal medya uygulamalarından beklenen özellikler arasında yer alan seo ve sem gibi araçlara hakim olması gerekmektedir. Bunların yanı sıra sosyal medya uzmanı maaşlarının oldukça yüksek olduğunu söylemeliyiz. Dijital uygulamalarda tecrübeli olması gereken sosyal medya uzmanları kriz yönetimi konusunda becerikli olmalıdır.

Geleceğin Sosyal Medya Meslekleri Nelerdir?

Dijital dünyada gerçekleşen son trendlere hakim olan sosyal medyada uzmanların da oldukça yetenekli olması gerekir. Sosyal medya uygulamalarına olan talep günden güne artmakta olup sosyal medya uzmanları pazarlamacı, grafiker gibi düşünebilmektedir. Şirket içerisinde yer alan sektörden insanlarla eş zamanlı olarak çalışmalıdır. Uzmanlar yeni fikirlere, grup çalışmalarına yatkın olmalıdır. Sosyal medya uzmanları toplumsal ve kültürel alanlarda temel bilgilere sahip olarak çalışmalarını sürdürmelidir. Özellik kişilerin hangi kesimlere nasıl hitap etmesi gerektiğini bilmesini sağlamaktadır. Dijital platform olan sosyal medya uygulamalarında çalışan kişilerin araştırmacı bir ruha sahip olması gerekmektedir. Yeni içerik üreteceği için hayal gücü geniş, yaratıcı insan olması gerekir. Medya ile ilgili bölümlerin okunması da sosyal medya uygulamalarının yönetilmesine kısa sürede hazırlanılmasını sağlamaktadır. Anılarınızı paylaşmanın yolu olan sosyal medya uygulamaları doğru kullanıldığı zaman sektörde öncü olmanızı da sağlamaktadır.

Daha fazla

Sosyal Medya Reklamcılığı Nedir?

Sosyal Medya Reklamcılığı Nedir?

Günümüzde herkesin odak noktası haline gelen sosyal medyanın hayatımızda yeri oldukça büyüktür. Sosyal medyaya göz atmadan bir gün bile geçiremeyen insanlar için uygulamalarda yer alan reklamlarda önem taşır. Bilinçaltımıza işleyen sosyal medya reklamları hayatımızda satın alma psikolojisinin de temellerini atmaktadır diyebiliriz. Farkında olmadan dikkatimizi çeken reklamlar satın alacağımız ürünleri belirlemektedir diyebiliriz. Aradığımız her şeye rahatlıkla ulaşabildiğimiz e-ticaret alanında rekabet de sıcak olmaktadır. Bu noktada herkesin odaklandığı noktaysa sosyal medya olmaktadır. Bu sebeplerle sosyal medya reklamcılığı eğitimi de önem kazanmıştır. Çeşitli sektörlerden insanlar işlerini bu uygulamalar üzerinden duyurmaktadır. Hedef kitlelere ulaşan ürünler rahatlıkla pazarlanır hale gelmektedir. Sosyal medya reklamcılığı bu noktada devreye girmektedir. Sosyal medya üzerinden yapılan reklam faaliyetleri de bu çatı altında toplanmaktadır. Sosyal medyanın ulaşabildiği kitle oldukça fazla olduğundan mükemmel bir dijital pazar haline gelmektedir. Her yaştan, şehirden, öğrenim durumundan, meslekten insanlardan oluşan hedef kitleler özellikle reklam sitelerinin de dikkatini çekmektedir.

Sosyal Medya Reklamlarının Avantajları

Kurumlar reklamlara ayırdığı bütçeyi verimli şekilde kullanabilmekte, kullanıcılardan sert geri dönüşler alabilmektedir. Kağıda basılı reklam sayfalarının hedef kitlelere ulaşarak tüketicilerle buluşmaları, geri dönüşler alması da mümkündür. Sosyal medya reklamcılığı nasıl yapılır sorusuna uzmanlardan yardım alınmalıdır diyebiliriz. Sosyal medyanın hedef kitleyle iletişime geçirme, geri dönüş sağlama hızı oldukça yüksektir. Dijital pazarlama verimde de oldukça ileri noktadadır.

Neden Sosyal Medya Reklamları Tercih Edilmeli?

Kısa zamanda uygun kitlelere ulaşmayı amaçlayan sosyal medya reklam ve medya uygulamalarının avantajları şu şekilde sıralanabilir:

Erişim kolaylığı: Sosyal medyalara ücretsiz şekilde herkesin üye olabilmesi hedef kitlelere erişilmede başarı sağlamaktadır.

Düşük maliyet: Tıklanma üzerine ücretlendirme yapan sosyal medya uygulamalarının ücretlerine göre çok daha uygundur.

Düzenleme kolaylığı: Reklamların hedef kitlesi, zamanlaması, içeriğini düşük şekilde yapabilmek için oldukça avantajlıdır. Geleneksel reklamlarda yapılacak ufak değişiklikler için harcanan bütçelere göre oldukça karlıdır.

Erişim tespiti: Reklamların tıklanma sayısı, kaç kişiye ulaştığına erişebilmek ürün analizi yapmayı kolaylaştırmaktadır.

Hızlı satış: Reklamların verildiği sosyal ağa konulan linkle tek tıklamayla sayfalara yönelen müşteriler ürünlere kolaylıkla ulaşmakta, reklamlar hızlı şekilde satışa dönüşmektedir.

Hedef kitleleri belirleme seçenekleri: Reklamların hitap ettiği kesimlere ulaşabilmesi açısından cinsiyet, yaş eğitim durumu gibi seçeneklerle hedef kitle yakalanmaktadır.

Sosyal Medya Reklam Çeşitleri Nelerdir?

Kullandığımız sosyal medya uygulamalarında önümüze çıkan reklamların bazısını gereksiz bulsak da bazılarına ihtiyacımız olmaktadır. Reklamcılık kısmına bakacak olursak en popüler sosyal medya uygulamaları oldukça fazladır. Sosyal medya reklam türleri şu şekilde sıralanabilir:

Facebook Reklamları: En çok kullanıcıya sahip platform olan Facebook üzerinde yaptığınız reklamlar tıklama üzerine ücretlendirme yapmakta, reklam bütçesini de olumlu şekilde etkilemektedir. Bunun yanı sıra çeşitli pazarlama teknikleriyle doğru alanda, doğru kitleye doğru reklamların yayınlanması sağlanmaktadır. Maliyet, yüksek verim ve sağlam iletişimle oldukça iyidir.

Instagram Reklamları: Geri dönüşlerin alınabildiği, medyanın görselliği yüksek reklamlarının yer aldığı İnstagram uygulamasına ürünlerinizin reklamlarını verebilirsiniz. İnstagram uygulamasında reklamcılığa talep de oldukça yüksektir.

Twitter Reklamları: Hashtag ile reklamcılık alanında oldukça faydalıdır. İlgilenen kişilerin rahatça ulaşabildiği, iletişimlerin ön planda olduğu, doğru kullanımla iyi reklamlar verilebilecek platformdur.

Linkedln Reklamları: Profesyonel kullanıcıların yeri olarak bilinen LinkEdLn reklamlarınızı profesyonel kişilere rahatlıkla ulaştırma şansı yakalarsınız. Facebook uygulamasına benzeyen LinkedLn açık artırma reklamları ve tıklama başına ücretleme sistemiyle çalışmaktadır.

Youtube Reklamları: Kullanıcı sayısının milyarlar olarak ifade edildiği Youtube reklamları günlük video izleme sayısının saatleri bulduğu bu platformda reklam verilecek en bilinen alanlar arasında yer almaktadır. Geliştirme seçenekleri reklam modelleriyle vermek istediğiniz mesajı iyi şekilde vermektedir.

Daha fazla

Sosyal Medya Kurslarının Kişisel Sosyal Medya Yönetimi İle İlişkisi

Sosyal Medya Kurslarının Kişisel Sosyal Medya Yönetimi İle İlişkisi

Dijital pazarlama ve sosyal medya kursları günümüzde oldukça çok talep görmektedir. Sosyal medya kurslarında eğitimler basit seviyeden başlayarak orta ve ileri seviyeye dek sürmektedir. Sosyal medya kurslarında esas olan dijital pazarlama tekniklerini bilmek, hedef kitle analizi yapmaktan geçmektedir. Hedef kitle segmentasyonu yapılarak, rakip analizleriyle en etkili sonuçlar alınabilmektedir. Ücretli ve ücretsiz kurs seçenekleri sunulan eğitimlerde sosyal medyanın önemi, dijital iletişim stratejileri ve oluşturulması, sosyal medya yönetim araçları, sosyal medya yönetim planlarının oluşturulması, iletişim planlarının oluşturulması, rakip analizleri, sosyal medya raporlamalarının yapılması, geleneksel medya, sosyal medya arasında ki farklılıkların öğrenilmesi, sosyal medya takvim planı oluşturulması, sosyal medya gönderisi oluşturulması sağlanmaya çalışılmaktadır. Online video içerikleri, bitirme sertifikaları, eğitmen soru ve cevapları, eğitmenlere doğrudan mesajlarla sosyal medya konusunda ki eksikliklerinizi kısa sürede giderebilirsiniz. Sosyal medya yönetimi eğitimi ücretsiz şekilde de sunulmaktadır. Sosyal medya yönetimi eğitimi profesyonel şekilde yapılmaktadır. Sosyal medya kurslarıyla sosyal medya uzmanlığı için gereken eğitimleri de almış olursunuz.

Nasıl Sosyal Medya Uzmanı Olunur?

Günden güne dijitalleşen dünyanın getirdiği zorunluluklardan biri de sosyal medya yönetimini iyi bilmektir. Yeni nesil medya servisleri olan sosyal ağlar hayatımızın her yerinde etkindir. Eş zamanlı ve gerçek paylaşımlarla kişisel bilinirliğiniz için fırsatlar sunulmaktadır. Dünyada 3 milyarın üstünde olan sosyal medya kullanıcı sayısı marka bilinirliğinizi artırmanıza da faydalı olacaktır. Sosyal medyada yer alan gelişmeleri takip ederek iş ilişkilerinizi, iletiminizi de artırabilirsiniz. Kullanıcılar sosyal medya ağlarıyla içeriklerini yenileyebilir, firmaları ve markalarına da katkı sağlayabilir. Sosyal medya uzmanları globalleşen dünyaya ayak uydurmak için gereken eğitimleri sizlere sunmaktadır. Eğitimde sosyal medya kullanımı da en çok kullanılan alanlardan biridir. Sosyal ağlarla eğitim, ekonomi, siyaset gibi spesifik alanlara özgü içerikleri elde edebilirsiniz. Medya kullanıcıları içeriklerini hedef kitlelerin beğeni durumlarıyla, seçimleriyle yenileyebilir. Başarılı kişisel sosyal medya denetimleri ve yönetimleri de mevcuttur.

Kişisel Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Yapılır?

Medya araçlarının nasıl kullanılacağını belirlemeye yarayan işlemlere sosyal medya yönetimi denir. Çeşitli alanlarda sektör deneyimlerine sahip olan uzmanlar, start-up proje girişimcilerine de yeni kapılar açar. Elde edilen değerlerle sosyal medya kullanıcılarını analiz edebilir, hesapların etki alanlarını da genişletebilirsiniz. Hesaplara sunulacak içeriklerin tasarlanmasıyla izlenecek sunum süreci için stratejiler geliştirilmektedir. Sosyal medya ve eğitim ilişkisine bakıldığı zaman yönetiminin ne kadar önemli olduğunu söyleyebiliriz. Günden güne gelişen gündemin yakalanmasında, düşüncelerin yazısal, görsel, işitsel şekilde ifade edilmesinde işe yarayan araçların tamamıdır. Bu stratejiler için uzman bakış açısı gerekmektedir. Hedef kitleler için uyarlanan stratejiler dijital pazarlamaların olmazsa olmazlarındandır.

Sosyal Medya Eğitimi Neden Önemlidir?

Sosyal medyanın hayatımıza girmesiyle birlikte eski sosyal medya araçlarının kullanımı da hızla azalmıştır. Bununla birlikte medya araçları internete taşınmıştır. Güncel haberlerin yanı sıra diziler, şarkılar internet aracılığıyla izleyenleriyle buluşmaya başlamıştır. Reklamlar ve pazarlamalar da 7’den 70’e kullanıcısı olan sosyal medya hesaplarının popülerliğini artırmaktadır. Uzmanlar tarafından sosyal medya uygulamalarında gereken programların nasıl kullanıldığı öğretilerek eğitimler etkin şekilde tamamlanır. Sertifikalı eğitimler kişilerin kariyer yaşamını geliştirmesinin yanında kişisel hesaplarını da yönetmesini sağlar. Sosyal medya uygulamalarıyla marka imajı oluşturmanın yanı sıra potansiyel müşteriler için de trafiği artırma çalışmaları yapabilirsiniz. Markaların internet üzerinden aktifliği de bu sayede sağlanmaktadır. Sosyal medyada aktif olmak için Google sosyal medya eğitimi almak gerekmektedir. İnternet üzerinden satışlar artırılabilmekte, doğru pazarlama ve reklam faaliyetlerine odaklanılmaktadır.

Daha fazla

Sosyal Medya Hayatımızı Nasıl Etkiliyor?

Sosyal Medya Hayatımızı Nasıl Etkiliyor?

Gelişen teknoloji son yıllarda hayatımızın her alanında etkisini göstermektedir. Dünya nüfusunun çoğu sosyal medya uygulamalarını kullanmaktadır. Twitter, Facebook, Youtube, Instagram, Snapchat artık her alanda yer almaktadır. Sosyal medya kullanımının gittikçe arttığı günümüzde hem beden hem de ruh sağlığını korumak da önemlidir. Başımızı kaldırmadan kullandığımız sosyal medya uygulamaları günden güne artmaktadır. Birçok yerle iletişime geçebildiğimiz sosyal medya uygulamaları elimizdeki küçücük cihazlardan bile ulaşılabilir durumdadır. Sosyal medya etkili ve doğru kullanıldığı zaman birçok pozitif faydası olan bir platformdur. Sosyal medyanın toplum üzerindeki etkileri oldukça fazladır. Vaktimizin çoğunluğunu geçirdiğimiz sosyal medya uygulamalarının beden ve ruh sağlığımızı etkilememesi için dikkatli şekilde kullanılması gerekir.

Sosyal Medya Uygulamalarının Olumsuz Yanları Nelerdir?

Sosyal ağlarla gereğinden çok haşır neşir olan kişiler üzerinde yapılan araştırma sonuçları sosyal medya ağlarının hem bedensel hem ruhsal açıdan etkilerini göstermektedir. Saplantı derecesinde sosyal medya bağımlısı olmamak için kendinize belli süreler koymanız önerilmektedir. Sosyal medya hayatımızı nasıl değiştirdi sorusuna uygulamalarının zararları şu şekildedir:

Yalnızlaşma: Sosyal medya üzerinde günün büyük kısmını geçiren kişilerin artan asosyal hayata geçerek içine kapandığı görülmektedir. Sosyal medyada iyi hal ve mutluluk durumu paylaşan gençler üzerinde olumsuzluklarıysa çok daha fazladır. Hayatın sadece iyi yönlerini gören kişiler çevresinin kendisinden çok iyi durumda olduğu kanısıyla kendini sosyal hayattan da soyutlamaktadır.

Anksiyete: Çeşitli sosyal medya platformlarını kullanan kişilerin huzursuzluk, endişe, uyku bozuklukları ve konsantrasyon eksiklikleri belirtileri oldukça fazladır.

Uyku Bozukluğu: Sosyal medya Sosyal medyayla zaman geçirmek insanların uyku düzenini de bozmaya başlamıştır.

Stres hali: Sosyal medyaya sıklıkla girme nedeni stres atmak olarak görülse de aslında sıkça vakit geçiren kişilerin daha stresli olduğu görülmüştür.

Bedensel Sağlık Sorunları: Uzun süreli sanal ortamlarda zaman geçiren kişilerin aynı pozisyonlarda uzun zaman kalmalarından dolayı sağlık sorunları ortaya çıkmaktadır. Omurga bozukluğu, boyun düzleşmesi, migren, göz bozukluğu gibi çeşitli sağlık sorunlarına neden olabilmektedir.

Depresyon hali: Başkalarının gözler önünde ki yaşamını takip etme, kendi hayatlarıyla kıyaslama, özenme gibi durumlar da depresyon nedeni olmaktadır. Bu platformlarda vakit geçirmek zaman kaybı olup durumu engellememek de depresyon nedeni olmaktadır.

Psikolojik duygu bozukluğu durumu: Bağımlılık durumu artan bireylerde psikolojik sorunlar da ortaya çıkmaktadır. Duygu karmaşaları durumu da yaşanabilmektedir.

Özenme: Gösterişli ve rahat bir hayat sürülmesi, mutsuz anların yaşanmadığı paylaşımları takip edenlerde insanların hayatına özenme duygusu ortaya çıkmaktadır. Bu özenme durumu kişilerin hırslanarak hayatını düzene sokmasını sağlamakta, mutsuzluğa da itebilmektedir.

Sosyal Medyayı Nasıl Doğru Kullanırız?

Sosyal ağlar insanlar üzerinde birbirini olduğu gibi kabul etmek yerine beğenilme hissini de ön plana çıkarmaktadır. Sosyal medya ilişkileri nasıl etkiliyor sorusuna beğenilmek uğruna profiller de birbirine benzer olmaktadır cevabını verebiliriz. Sosyal medya etkin ve doğru kullanıldığı zaman fikirler özgür şekilde savunulabilmekte, sosyalleşecek ortamlar sunulmaktadır. Sosyal medya uygulamaları doğru şekilde kullanıldığında kilometreleri bile yakın hale getirmekte, kendimizi geliştirmemize imkan sağlamaktadır. Sosyal medya uygulamaları göz ve omurga bozukluklarına istemeden de olsa neden olabilir. Mavi ışığa maruz kalmak gözümüzde ciddi görme problemlerine neden olabileceği için uzak durmamız gerekmektedir.

Sosyal Medya Uzmanlığı Eğitimleri Nasıldır?

Sosyal medya uzmanı olmak isteyen kişiler profesyonel eğitimlerden yararlanabilir. Online eğitimlerle kendinizi geliştirmekle işletmenize de katkı sağlayabilirsiniz. Sosyal medyanın etkileri arasında profesyonel şekilde kendinizi geliştirmeniz yer almaktadır. E-ticaret ve pazarlama alanlarında faydalı bilgiler edinebileceğiniz sosyal medya eğitimleri sosyal medyayı etkin ve doğru şekilde kullanmak elinizdedir.

Daha fazla

Sosyal Medya Danışmanlığı Nedir?

Sosyal Medya Danışmanlığı Nedir?

Sosyal medya danışmanları içerik üretme ve geliştirme, sosyal medya yönetimi, organik takip sağlama, marka ve firma reklam çalışmalarını yönetme, sosyal medyada tanıtım yapılması gibi kapsamlı hizmetleri yerine getirmekte ve markanızın, firmanızın, sizlerin sınırsız internet dünyasında yer almasını sağlamaktadır. Kapsamlı hizmet yelpazesiyle sosyal medya danışmanları sosyal medya kullanımlarının pazarlama alanında etkili olmasıyla birlikte daha da önemli olmuştur. Sosyal medya danışmanları şirket, ürün ve markaların sosyal medya üzerindeki varlıkların yönetimini sağlamaktadır. Şirketlerin müşteri ilişkileri, dijital pazarlama, iletişim stratejileriyle uyumlu şekilde sosyal medya uygulamalarında görünmesini sağlamaktadır. Marka ve şirketlerin bilinirliğini artırmak için hedef kitleye uygun şekilde takipçiye ulaşılmasını sağlamaktadır. Sosyal medya uygulamalarında bilinirlik sağlanarak sürekli müşteri elde edilmesi için faaliyetlerde bulunmaktadır. Düzenli şekilde sosyal medya için yapılan faaliyetlerin de raporlanmasını ve analizlerini gerçekleştirmektedir. Eksik ve faydalı yönlerin analizi sonucunda yeni stratejilerin planlarına odaklanarak izlenecek yolu belirlemektedir. Sosyal medya danışmanlığı fiyatları pek çok etkene göre değişmektedir. Sosyal medyada yer alan içerik paylaşımlarının sağladığı faydalar hakkında bilgileri tespit etmektedir.

Nasıl Sosyal Medya Danışmanı Olunur?

Sosyal medya danışmanı olmak için öncelikle eğitim veren bir üniversite bölümünün olmadığını söylememiz gerekiyor. Halkla ilişkiler, pazarlama, reklam ve işletme gibi bölümlerden mezun olanlar sosyal medya danışmanı olarak görev alma şansına sahiptir. Sosyal medya danışmanı nasıl olunur? sorusuna bazı üniversitelerde reklam, pazarlama ve tanıtım bölümlerinde sosyal medya dersleri verilmektedir diyebiliriz. Üniversite ve çeşitli özel kurumlar sosyal medya danışmanlığı için sertifika programları düzenlemekte, sosyal medya danışmanlığını da ileri düzeye taşımak için destek sağlamaktadır.

Sosyal Medya Danışmanı Nelere Dikkat Etmeli?

Yeteneklerini kanıtlayan kişilerin sosyal medya danışmanlığı olarak işe alındığını ve markalara, kişilere katkıları olduğunu söyleyebiliriz. Sıfırdan başlayanlar için çevrimiçi kurslara kaydolarak, konuyla alakalı kitaplar okuyarak sosyal medya danışmanı olabileceğinizi belirtmeliyiz. Sosyal medya danışmanlarının şu noktalarda dikkat etmesi gerektiğini söylemeliyiz:

Markalaşma ve marka bilinci oluşturularak sürdürülmelidir.

Müşterilerinin hedef kitle ve işi anlayabilmesini sağlamalıdır.

Satış ve etkileşimi artıracak çözümleri bulmasını ve yaratıcılığı geliştirmelidir.

Sosyal medya platformlarının çalışma şekline dair temel bilgi edinilmelidir.

Ücretli sosyal medya reklam kampanyasını oluşturup yönetme yeteneğine sahip olmalıdır.

Performans ve başarı analizi yaparak bunun raporunu oluşturabilmelidir.

Sosyal Medya Danışmanları Ne Kadar Ücret Alır?

Hizmet alacak firmanın hedeflemesi önemlidir. Yönetilecek sosyal medya hesabı sayısı önem taşımaktadır. Gönderi sıklığı ve haftalık gönderi sayısı da önemlidir. Sponsorlu reklamların sıklığı da önem taşımaktadır. Özel günlerde yapılan paylaşımlar ve sıklığı da son derece önemlidir. Hizmetler ve ürünler, etkinlik yönetimleri ve kampanyalar, sosyal medya platformu için farklı gönderiler olup olmaması da sosyal medya danışmanlığı fiyatını belirler. Paylaşılacak gönderilerin görsellerin ne şekilde sağlanacağıysa fiyatlandırmayı belirlemektedir. Sosyal medya danışmanlığı bölümü diye bir bölüm olmayıp sonrasında eğitimler alınabilmektedir. Web sitenizin markanızın güncel bilgilerini de doğru yansıtıyor olması önemlidir.

Sosyal Medya Danışmanlığının Avantajları Nelerdir?

Sosyal medya danışmanı ücretleri pek çok etkene göre değişmekte olup avantajları şu şekilde sıralanabilmektedir:

Programınıza, ücretinize, çalışma saatlerinize kendinizin karar vermesi,

Evinizden, ofisten yürüteceğiniz bu iş serbest meslek kategorisine girmektedir.

Kendi işinizin patronu olma hissi yaşarsınız.

Dünyada her yerde insanlarla çalışma imkanına sahip olursunuz.

Öğrenme ve gelişimi destekleyen sosyal medya danışmanlığı aktif olmanızı ve kendinizi geliştirmenizi gerektirmektedir. Bağlılık ve sürekli çalışma gerektirmemektedir. Sosyal medya danışmanlığıyla ilgilenen kişiler istediği müşteriyle çalışma hakkına sahip durumdadır.

Daha fazla

En Çok Kullanılan 4 Sosyal Medya ve Kuruluş Hikayeleri

En Çok Kullanılan 4 Sosyal Medya ve Kuruluş Hikayeleri

Sosyal medya uygulamaları kullanıcıların kendilerinin içerik ürettiği, yayınladığı, paylaştığı online ağlardır. Sosyal medya kişiler ve kurumlar tarafından aktif şekilde kullanılmaktadır. Hızlı erişimler kolaylaşmakta, kullanıcılar makaleler, içerikleri, düşünceler, haberleri, günlük yaşanan gelişmeleri, videolar ve fotoğrafları da sosyal medya aracılığıyla görebilmektedir. Teknolojik gelişmelerle hayatımızda önemli yeri olan sosyal medya geleneksel medyalardan ayrılarak yerini çoktan almaya başlamıştır. Geleneksel sosyal medya platformlarıyla kıyaslanan uygulamalar avantajlarıyla diğer platformlardan çok tercih edilmektedir. Sosyal medya nedir en popüler uygulamalar nelerdir sorusuna en bilinen uygulamaların en sık kullanılan uygulamalar olduğunu söylememiz mümkün. Günümüzde markalar sosyal ağları aktif şekilde kullanmaktadır. Ayrıca hedef kitleye, potansiyel müşterilerle de doğrudan iletişim kurulmaktadır. Sosyal medya uygulamalarının avantajlarıysa reklam hedeflemelerinin net olmasıdır.

Facebook’un Kuruluşu ve Özellikleri

Ülkemizde eski popülerliğini kaybeden Facebook dünyada en çok kullanılan platform konumunu sürdürmektedir. Facebook nasıl kuruldu sorusuna 4 Şubat 2004 günü kurulan Facebook Mark Zuckerberg tarafından hayat geçirilmiştir cevabını verebiliriz. Sadece üniversite öğrencilerinin e-posta adresleriyle giriş yapabildiği sistem olan Facebook zamanla serbest e-postayla giriş yapılır hale gelmiştir. 11 Eylül 2006 yılında tüm e-postaların kullanımına açılan Facebook dünyanın en çok ziyaret edilen sitelerinden biri haline geldi. Sağladığı popülerlik ve yaptığı güncellemeyle dünyada en çok ziyaret edilen site olan Facebook’u satması için Mark Zuckerberg’e çok sayıda teklif gelse de siteyi satmamıştır. Günümüzde sanal gerçeklik ve yapay zekayla da ilgilenen Zuckerberg dünyanın en zenginleri arasında bulunuyor.

Twitter Kuruluşu ve Gelişimi

Dünyada ve ülkemizde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından Twitter’in kuruluşu ise karışık şekilde gerçekleşmiştir. Twitter nasıl kuruldu? Ne gibi özelliklere sahiptir sorusuna en çok kullanılan uygulamalardandır cevabını verebiliriz. Google firmasının eski çalışanlarından Evan Williams Odeo adında bir startup şirketi kurmuştur. Podcast platformu olarak hizmete sunulan firmaya yeterince ilgi duyulmayınca çalışanlardan yeni fikirler alınmıştır. Jack Dorsey şirket çalışanı olup insanların fikirleri ve durumlarını anında paylaşabileceği bir web sitesi kurmasını istemiştir. Bu fikir Twitter’in temellerini atmıştır. Whatsapp grup konuşmasına benzeyen uygulama internet sistemine entegre edilerek 2006 Ağustos ayında tüm dünyada hızlıca yayıldı. Akıllı telefonların artması ve Türkçe dil desteğiyle sıklıkla kullanılır hale gelmiştir.

İnstagram Uygulaması Kuruluşu ve Özellikleri

Kevin Systorm ve Mike Krieger tarafından piyasaya sürülen Instagram IOS için fotoğrafları paylaşma ve düzenleme uygulamasıydı. 5 Ekim 2010 tarihinde piyasaya sürülen uygulama fotoğrafları alışılagelmiş dışında ekstra filtreli hale getiriyordu. İnstagram da düzenlenen fotoğraflar diğer sosyal medya uygulamalarında da hızlı ve kolay olarak paylaşılmaktadır. 2012 senesinden itibaren ünlüler ve siyasetçiler de İnstagram uygulamasını kullanmaya başlamıştır. Dünyaca ünlü isimlerin kullanıyor olması da uygulamanın popülerliğini günden güne artırmıştır. 1 milyar dolar karşılığında Facebook’a satılmıştır. Instagram açmak isteyen kullanıcı sayısı ve kişilerin sayısı günden güne artmaktadır. 2020 yılı itibariyle değeri 100 milyar dolar rakamını aşmıştır.

Youtube Kuruluşu ve Özellikleri

Paypal çalışanı Chad Hurley, Steve Chen ve Jawed Karim tarafından kurulan Youtube girişimci üçlünün ilk kurduğu çöpçatanlık sitesidir diyebiliriz. Youtube nasıl kuruldu sorusuna sitenin kuruluş amacı üyelerin video yükleyerek birbiriyle tanışmalarını sağlamakken ilgi çekmeyip günümüzde ki şeklini almıştır cevabını verebiliriz. 2004 senesinde futbol maçı yayınlanması, Hint Okyanusunda gerçekleşen tsunami görüntüleri gibi video kayıtlarıyla hayata geçirilmiştir. Günümüzde Youtube piyasa değeri 672 milyar dolar olup yıllık yaklaşık olarak 20 milyar dolar gelir getirmektedir.

Daha fazla